بازداشت سرقفلی و نحوه مزایده آن

بازداشت سرقفلی و نحوه مزایده آن 

بازداشت سرقفلی و نحوه مزایده آن ، موسسه حقوقی آوا  با گردآوری مطالبی در این باب به نظر یکی از قضات کشور ما اشاره کرده که بدین شرح بیان شده است:

سرقفلی مبلغی است که مستأجر در ابتدای قرارداد  اجاره نزد بانک می گذارد و در عوض مستأجر در اجاره همان محل پس از انتقضای مدت اجاره بر سایرین اولویت پیدا می کند به این حق اولویت مستأجر بر دیگران را «سرقفلی» گویند.

هنگامی که محکوم علیه در مکان تجاری حق سرقفلی داشته باشد، امکان توقیف به عنوان یک حق مال  را دارد ولی مزایده یا فروش آن امکان پذیر نمی باشد مگر با اجازه مالک و در مقابل عده ای که اعتقاد دارند در انتقال قضایی رضایت مالک شرط نمی باشد باید گفت زمانی این حرف مصداق دارد که قبلاً حکم به تجویز انتقال به غیر صادر شده باشد.

در صورت هرگونه سوال و راهنمایی دعاوی خود می توانید به سایت مجله موسسه مشاوره حقوقی آوا به نشانی http://avalegalmag.ir/ مراجعه نمایید و از مشاوره حقوقی آنلاین  بهره مند شوید، در صورت مشاوره حقوقی حضوری  می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و جهت تعیین وقت مشاوره حقوقی با ما تماس حاصل فرمایید.

بازداشت سرقفلی و نحوه مزایده آن : هم اکنون بعد از توقیف نوبت، به ارزیابی آن می رسد و یک کارشناس در واحد اجرای احکام قیمت روز آن مال را اعلام می کند. این نظریه ارزیاب کارشناس به طرفین ابلاغ خواهد شد و طرفین این حق دارند را دارند که ظرف مدت ۳ روز پس از ابلاغ  طبق ماده ۱۷۵ قانون اجرای احکام مدنی به آن اعتراض کنند و اگر اعتراض وارد بود قاضی دستور تجدید   ارزیابی مال را بدهد و با قطعیت نظریه ارزیاب نوبت به مزایده مال توقیف شده می رسد.

بدین صورت لازمه مزایده انتشار آگهی مزایده می باشد که این آگهی در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار

 

 

بازداشت سرقفلی و نحوه مزایده آن

با ذکر مشخصات مال توقیف شده و روز و ساعت و مکان و قیمت پایه ای که مزایده از آن آغاز شده، منتشر می شود و یک آگهی در مکان برگزاری مزایده و دایره اجرا الصاق می شود و آگهی مزایده مذکور باید موعد فروش را طوری تعیین کند که فاصله بین انتشار آگهی و روز فروش بیشتر از یکماه و کمتر از ده روز نباشد و اهمیت دارد که بدانیم در هنگام مزایده حتماً باید نماینده دادستان حضور داشته باشد و ذیل صورتجلسه را امضاء نماید.

 

بازداشت سرقفلی و نحوه مزایده آن ، در صورت وجود هرگونه سوال و راهنمایی دعاوی خود می توانید به سایت موسسه حقوقی آوا به نشانی avalegal.ir مراجعه نمایید و از مشاوره حقوقی آنلاین بهره مند شوید، در صورت مشاوره حقوقی حضوری می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و جهت تعیین وقت مشاوره حقوقی با ما تماس حاصل فرمایید.

 

موسسه حقوقی آوا با بیش از یکصد وکیل پایه یک دادگستری  آماده دادرسی به دعوای مربوطه با وکالت تضمینی توسط بهترین وکیل ،می باشد.

 

موسسه ما آوای شماست…

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
۰ (۰ رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسسه حقوقی آوا

برای تماس برروی شماره زیر کلیک نمایید

02122020699