بهترین وکیل

بهترین وکیل

 

بهترین وکیل:

موسسه حقوقی آوا در این مقاله شما را با بهترین وکیل و انواع آن آشنا خواهد کرد و بطور کلی ویژگی های بهترین وکیل را در خدمت شما قرار خواهد داد.

 هم چنین موسسه حقوقی ما به شما کمک می کند، که اصلا بهترین وکیل کیست؟

وکیل خوب کیست؟

و یک وکیل متخصص که عنوان بهترین وکیل بر او قلمداد می شود چه عملکرد متفاوتی با سایر وکلا خواهد داشت؟

حتما بارها و بارها عبارات وکیل اداری ، وکیل دادگستری، وکیل پایه یک،وکیل قضایی وکیل مرکز مشاوران،وکیل کاری، وکیل معاضدتی، وکیل تسخیری و غیره را شنیده‌اید.

 

وکیل قضایی و وکیل اداری:

وکیل دادگستری یا همان وکیل قضایی به وکیلی گفته می شود که دارای پروانه وکالت باشد و به همین دلیل حق وکالت از اشخاص را در دادگاه‌ها و سایر مراجع قضایی دارا می باشد.

 برای اینکه شخصی بتواند وکیل دادگستری شود، باید در رشته حقوق تحصیل کرده و سپس بعد از آن با قبولی در آزمون وکالت، از طرف کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضائیه، پروانه وکالت دادگستری دریافت کنند.

 

و اما وکیل اداری به چه کسی گفته می شود؟

موسسه حقوقی آوا در اینجا به تعریف وکیل اداری می پردازد…

 

در صورت هرگونه سوال و راهنمایی دعاوی خود می توانید به سایت مجله موسسه حقوقی آوا به نشانی avalegalmag.ir مراجعه نمایید و از مشاوره حقوقی آنلاین بهره مند شوید، در صورت مشاوره حقوقی حضوری می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و جهت تعیین وقت مشاوره حقوقی با ما تماس حاصل فرمایید.

وکیل اداری:

وکیل اداری به هر فردی  گفته می‌شود که به موجب یک قرارداد وکالت اداری که ممکن است دست نویس باشد یا در دفاتر اسناد رسمی امضا شده باشد ، وکیل کاری شخصی شده است تا در ادارات مختلف، کارهای اداری فرد دیگری را انجام بدهد.

دقت داشته باشید، وکیل اداری می‌تواند هر شخصی، با سواد یا بیسواد، با هرمیزان تحصیلات و هر مدت زمان سابقه ای که داشته باشد و هیچ مجوز یا ویژگی خاصی در وکیل اداری مورد نیاز نیست.

 وکیل اداری صرفا حق مراجعه به ادارات را دارد و به هیچ عنوان حق وکالت در مراجع قضایی، ارائه مشاوره حقوقی، مداخله در کارهای قضایی و دفاع از موکل در دادگاه را ندارد و همانطور که گفته شد، در صورت مداخله در این امور وفق قانون وکالت مورد مجازات قرار خواهد گرفت.

 

در مقاله بهترین وکیل که گردآوری شده توسط موسسه حقوقی ما (موسسه حقوقی آوا) می باشد،حال می پردازد به تفاوت وکیل پایه یک و پایه دو.

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که بهترین وکیل در حوزه رسیدگی به دعاوی شما شامل کدام دسته از این وکلا خواهند بود.!

با ما همراه باشید تا در ادامه این مشاوره حقوقی شما را با تفاوت های وکیل پایه یک و پایه دو آشنا سازیم.

 

در صورت هرگونه سوال و راهنمایی دعاوی خود می توانید به سایت مجله حقوقی آوا به نشانی avalegalmag.ir مراجعه نمایید و از مشاوره حقوقی آنلاین بهره مند شوید، در صورت مشاوره حقوقی حضوری می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و جهت تعیین وقت مشاوره حقوقی با ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

وکیل پایه یک دادگستری:

 وکلای پایه یک دادگستری به عنوان بهترین وکیل و وجرب ترین نوع وکلا از حیث تجربه و مراتب طی شده در بین انواع وکلا هستند. برای اینکه بتوانند به این درجه از حرفه ی خود دست پیدا کنند تا بشوند بهترین وکیل باید موارد ذیل را دارا باشند:

 

۱-حداقل دارای مدرک لیسانس در رشته حقوق باشد.

۲-در آزمون طاقت فرسای «وکالت» شرکت کرده و از بین ده‌ها هزار نفر پذیرفته شده باشد.

۳-صلاحیت عمومی، اخلاقی و مذهبی او بر اساس قوانین مربوطه تایید شده باشد.

۴-دوره دشوار کارآموزی وکالت و تکالیف مختلف آن را که حدود دو سال است سپری کرده باشد.

۵-دوره وکالت پایه دو دادگستری را تمام نموده باشد. (فقط وکلای ماده ۱۸۷).

۶-آزمون‌های متعدد تشریحی و مصاحبه‌های علمی (مربوط به اختبار) را با موفقیت پشت سر گذرانده باشد.

افرادی که بتوانند این مراحل را با موفقیت طی کنند، در نهایت درجه «وکیل پایه یک دادگستری» را اخذ می نمایند و مشمول بهترین وکیل خواهند شد.

وکلای پایه یک می‌توانند در تمامی محاکم حقوقی و کیفری، در تمام دادگاه‌ها و در تمام مراحل مختلف رسیدگی قضایی شرکت کنند و هیچگونه محدودیتی برای قبول وکالت افراد یا شرکتها در رسیدگی دعاوی آنها نخواهند داشت.

 

در صورت هرگونه سوال و راهنمایی دعاوی خود می توانید به سایت مجله حقوقی آوا به نشانی avalegalmag.ir مراجعه نمایید و از مشاوره حقوقی آنلاین بهره مند شوید، در صورت مشاوره حقوقی حضوری می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و جهت تعیین وقت مشاوره حقوقی با ما تماس حاصل فرمایید.

 

وکیل پایه دو دادگستری:

برخلاف آنچه در مورد وکیل پایه یک دادگستری گفته شد، وکلای پایه دو دارای اختیارات محدودتری می باشند.

وکیل پایه دو تنها حق شرکت در محاکم کیفری را دارد که به جرم‌های تعزیری مستوجب حبس کمتر از ۱۰ سال و شلاق و جزای نقدی و اقدامات تامینی، رسیدگی می‌کنند.

همچنین،  میزان اختیارات وکیل پایه دو در محاکم حقوقی نیز محدودتر است.

وکیل پایه دو فقط می‌تواند در محاکم حقوقی با خواسته کمتر از ۵۰۰ میلیون ریال و یا در پرونده‌هایی با خواسته غیر مالی (به استثنای  دعاوی مربوط به اختلاف در اصل نکاح، اصل طلاق، اثبات و نفی نسب) پرونده قبول نموده و وکالت انجام دهد.

 

 

 

با موسسه حقوقی آوا جهت اخذ بهترین وکیل همراه باشید تا به نتیجه مطلوب در جهت رسیدگی به دعاوی و دادخواست خودبرسید.

 

موسسه ما آوای شماست.

جهت اصلاعات بیشتر می توانید به سایت مجله حقوقی آوا مراجعه نمایید.

Avalegal.ir

در حال ارسال
نظرات کاربر
۰ (۰ رای)