توقیف و نحوه مزایده حق کسب و پیشه یا تجارت از طریق دایره اجرای اداره دارایی

توقیف و نحوه مزایده حق کسب یا پیشه یا تجارت از طریق دایره اجرای اداره دارایی:

توقیف و نحوه مزایده حق کسب یا پیشه یا تجارت از طریق دایره اجرای اداره داریی : دایره های اجرای دارایی در مواردی اقدام به توقیف اموال مودیانی که بدهی خود را نیز نپرداخته اند می نماید و سپس این اموال را از طریق مزایده به فروش گذاشته و استیفاء دین می نماید.
در رویه دایره اجرای اداره دارایی محل هایی را که قبلاً به علتی تخلیه شده است را مهر و موم  می کند و مراتب را به اداره ثبت مربوطه اعلام می دارد که در صورت وجود سابقه ثبتی برای آن مال اداره ثبت اقداماتی را انجام دهد.

در صورت مشاوره حقوقی حضوری   با شماره تلفن های درج شده در سایت به نشانی avalegal.ir با گرفتن وقت قبلی،تماس حاصل نمایید.

توقیف و نحوه مزایده حق کسب یا پیشه یا تجارت از طریق دایره اجرای اداره داریی

در مرحله بعد دایره اجرا به موجر که همان مالک است اعلام می نماید که نظر خود را در مورد میزان اجاره بهایی که باید از مستأجر مطالبه شود و نیز مبلغی که بابت اعلام رضایت به انتقال می خواهد که اصطلاحاً به آن حق مالکانه گفته می شود را اعلام کند.

چنانچه هرگونه سوال و راهنمایی در دعاوی خود دارید، می توانید به سایت موسسه حقوقی آوا به نشانی avalegal.ir مراجعه ،و  جهت کمک و حل دعاوی خود، از مشاوره حقوقی آنلاین  بهره مند شوید، در صورت مشاوره حقوقی حضوری می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و در صورت نیاز و تمایل می توانید جهت اخذ بهترین وکیل در رسیدگی به پرونده خود در موسسه حقوقی آوا اتخاذ نمایید.

در صورتی که جواب مالک واصل شود، اداره اجرا پس از تعیین قیمت پایه اقدام به انتشار آگهی مزایده  میکند و در آگهی تصریح می کند که : «پرداخت کلیه هزینه ها از جمله مالیات نقل و انتقال، عوارض شهردای، بیمه و غیره به عهده خریدار می باشد». کلمه و غیره در واقع حق مالکانه موجر را در بر خواهد گرفت . اما در صورتی که مالک اقدام به جواب اداره اجرا اداره دارایی ننماید کار متوقف می ماند و ادامه عملیات اجرایی منوط به آن می شود که پرونده به اداره حقوقی ارسال و جهت تحصیل مجوز انتقال به غیر از محکمه اقدام می شود.

موسسه حقوقی آوا با بیش از یکصد وکیل پایه یک دادگستری  با چهار شعبه مستقر در تهران، آماده دادرسی به دعوای مربوطه با وکالت تضمینی،خواهد بود.

موسسه ما آوای شماست…

در حال ارسال
نظرات کاربر
۰ (۰ رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *