هزینه مشاور حقوقی

هزینه مشاور حقوقی

 

هزینه مشاور حقوقی : برطبق آخرین آیین‌نامه و بخشنامه مورد تایید اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری تعرفه حق المشاوره که درسال ۱۳۸۵ به تصویب رئیس قوه‌ قضائیه رسید و مبلغ آن  ۵۰۰۰ تومان برای یک ساعت در نظر گرفته شده بود و اما در همان زمان نیزبحث ها و نقدهایی به نحوه تعیین تعرفه و میزان و نحوه حق المشاوره وارد گردید که پس ازاین آیین‌نامه مذکور دیگر آیین‌نامه‌ای در این خصوص تصویب نگردید و همچنان آیین‌نامه مذکور پابرجاست.

به تعبیری میزان تعرفه حق المشاوره باید بر مبنای قدرت خرید و تورم موجود و حداقل حقوق  درمقیاس با سال ۱۳۸۵ در نظر گرفته شود برای نمونه حداقل حقوق سال ۱۳۸۵ مبلغی حدود ۱۵۰ هزار تومان بود و تعرفه حق المشاوره برای یک ساعت ۵۰۰۰ تومان بود پس حق المشاوره یک سی ام حقوق پایه در آن زمان بود، علی ایحال اینگونه به نظر می‌رسد که در سال ۱۳۹۸ با وجود تورم وصف ناپذیر و بی سابقه حاضر در مقایسه با ۴۰ سال اخیر، تنظیم تعرفه حق المشاوره برمبنای یک سی ام حداقل حقوق وزارت کار، امری غیر منطقی و امکان ناپذیرو غیر معقول است چرا که اگر وکیل به طور میانگین حداقل یک مشاوره در روز داشته باشد در نهایت در اخر ماه او به مبلغ حداقل حقوق مصوب وزارت کار هم دست نخواهد یافت.

طبق تعرفه سال ۱۳۹۸ هر یک از خدماتی که وکلا و یا مشاوران و موسسات حقوقی انجام میدهند به این صورت است که هیچ وکیل ویا مشاوری این امکان را ندارد که قیمتی پایین تر از میزان تعرفه برای خدمات تخصصی خود ارائه دهد.

خدمات ارزان تر از قیمت تعرفه در بخش مشاوره رایگان ارائه می شود. چنانچه تشخیص داده شود که قیمت خدمات مورد درخواست یک وکیل یا یک موسسه حقوقی از تعرفه یاد شده ارزان تر باشد از این اشخاص یاد شده  می خواهند که در بخش مشاوره رایگان آن را طرح نمایند. 

بر این اساس سیاستی مطرح میشود :

که تنها امکان گرفتن هزینه در قبال درخواست هایی را فراهم میکند که پیچیدگی بیشتری دارند. همچنین به منظور جلوگیری از ارائه قیمت های ارزان توسط مشاوران تازه کار و فاقد تجربه و سابقه که در نهایت منجر به ارائه مشاوره با کیفیت پایین تر می شود چنین سیاستی در نظر گرفته شده است.

تعرفه و قیمت های ارائه شده حداقلی است و ممکن است با توجه به نوع درخواست، کیفیت مسأله، پیچیدگی پرونده و میزان زمان مورد نیاز برای پاسخگویی بسیار بیشتر از این اعداد حداقلی باشد.

موسسه حقوقی آوا در حوزه های مختلف حقوقی، افتخاراین را دارد که با بهره گیری بیش از یکصد وکیل زبده و بکار گیری قضات بازنشسته متخصص و همچنین وکلای مستقر در شهرستان و با داشتن ۴ شعبه در مناطق تهران اماده ارائه خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد مشاوره حضوری  درموسسه حقوقی آوا  به صورتی است علاوه بر اینکه با وکیل متخصص پرونده خود مشاوره میشوید میتانید از تجربیات قضلا بازنشسته کانون دادگستری وکلای  مرکز هم بهره ببرید تا در مورد پرونده شما به اتفاق نظر برسند و بهترین راه کارقانونی را به شما پیش نهاد دهند .

ما این اطمینان را به شما عزیزان میدهیم تا بهترین شرایط را برای دریافت مشاوره حقوقی مهیا نموده که با همنظری و همفکری وکلا در موسسه حقوقی آوا بهترین راهکارها را برای شما رقم می زنند.هر چند شما پس از مشاوره حقوقی حضوری کاملا اختیار این را دارید که بخواهید با وکلای موسسه حقوقی آوا، قرارداد ببندید یا خیر. از این جهت به خود می بالیم که در صورتی که بخواهید برای پرونده خود وکیل انتخاب نمایید، دانشی حقوقی که در موسسه حقوقی آوا به شما منتقل می شود، اجازه تصمیم گیری بهتری به شما خواهد داد.

توصیه می شود برای مطالعه مقالات حقوقی به وب سایت مجله موسسه حقوقی آوا مراجعه فرمائید.

مطالب بیشتر  اهلیت

 

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
۰ (۰ رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسسه حقوقی آوا

برای تماس برروی شماره زیر کلیک نمایید

02122020699