بررسی طرح دستبند و پا بند الکترونیکی توسط موسسه حقوقی آوا

وظایف شغل وکالت:

وظایف شغل وکالت ، از جمله وظایفی که وکلا دارند میتوان به پذیرفتن و دریافت مجوزهای لازم از جانب افراد حقیقی یا حقوقی و یا دیگر  سازمانها مبنی بر ارائه مشاوره و دادن خدمات حقوقی و همچنین قبول نمایندگی از افرادی که ذکر شد.

در ادارات و همچنین سازمانهای دولتی جهت پیگیری امور حقوقی و غیر حقوقی و همچنین قبول وکالت در دعاوی حقوقی و کیفری از اولین مراحل شکایت که ارائه دادخواست میباشد تا انتهای آن و اجرای احکام صادره از دادگاهها ، شرکت در داوری ،صلح و اختیار ارائه خدمات حقوقی غیر ترافعی ، پاسخگویی به سوالات موکلین و تهیه مدارک و اسناد مرتبط با مسائل حقوقی و پرونده ها و به طور کلی میتوان گفت در صورت توافق با موکل از جانب او میتواند در تمامی مراحل دادرسی ، مشاوره و همچنین تهیه و بررسی مدارک خدمات ارائه نماید که این موضوع به طور مشروح در مواد ۲۸ و ۲۹ قانون وکالت گنجانده شده است.

وظایف شغل وکالت:طبق این قانون وکیل حق دارد در امور کیفری از لحظه بازداشت و یا مظنونیت موکل خود او را در هنگام نیاز همراهی کرده و در تمامی مراحل شرکت کند و حق این را دارد که تمامی مدارک را مشاهده کرده و با موکل ملاقات داشته باشد و در تمامی موارد وکیل باید پروانه وکالت خود را همراه داشته و در صورت درخواست پروانه یا وکالت نامه و یا برگه معاضدت خود را  ارائه دهد.

وکیلی که موکل را ملاقات میکند نبایست تحت نظر قرار گیرد و بایستی بدون هیچ مشکلی با موکل خود ملاقات داشته باشد.

وظایف شغل وکالت:به عبارت دیگر وکیل مجاز است در مورد پرونده تحقیقات لازم را انجام دهد و به دنبال ادله در خصوص موضوع پرونده بگردد و درراستای جمع آوری ادله قانونی و حقوقی میتواند از افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با موضوع پرونده به شرط ارائه پروانه وکالت تحقیق به عمل آورد.

به دنبال انجام وظیفه مبتنی بر قانون وکیل ، حق و حقوق شخصی و  قانونی وی  نبایستی نقض گردد.

وکیل دادگستری در مقام نمایندگی و دفاع از موکل هر نظری را بیان میکند، تعقیب قضائی نخواهد داشت مگر اینکه در وضعیتی که سخنان وی امنیت ملی کشور را به خطر بیاندازد، همچنین حاوی مطالب توهین آمیز به دیگران باشدو یا مخل نظم عمومی گردد.در صورتی که وکیل در حین رسیدگی به پرونده به هر دلیل قانونی بازداشت بشود و یا به زندان محکوم شود، دستگاه بازداشت کننده و یا محکوم کننده موظف است ظرف ۲۴ ساعت خویشان، موسسه حقوقی و کانون وکلای مربوطه را مطلع نماید.

وظایف شغل وکالت

وظایف شغل وکالت:هچنین وکیل موظف است حین ارائه خدمات حقوقی اسرار ملی یا تجاری و یا اسرار موکل خود را فاش نکند و حریم خصوصی وی را حفظ نماید.
وکیل نمیتواند در یک پرونده، وکالت هر دو طرف را بپذیرد و نیز نمیتواند وکالت فردی را که با وی اختلافات حقوقی و یااختلافاتی در منافع دارد را بپذیرد.
وکلا و مؤسسات حقوقی بایستی به تعهدات معاضدت قضایی خود پایبند بوده باشند و اینگونه خدمات را بر طبق اصول و استاندادرهای رایج به افراد نیازمند ارائه نمایند.

در صورت مشاوره حقوقی حضوری در این خصوص شما می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت موسسه حقوقی آوا به نشانیavalegal.ir تماس گرفته و جهت تعیین وقت مشاوره حقوقی با ما تماس حاصل فرمایید.

محدودیت های شغل وکالت 

افرادی که شاغل در خدمت عمومی و در استخدام دولت هستند نمیتوانند به امر وکالت بپردازند و همچنین افرادی که از اعضای تشکیل دهنده شوراهای خلق در هر رده ای که باشند ، آنها نیز نمیتوانند در دوره عضویت خود به امر وکالت بپردازند.
قانون شرایطی را برای اساتید و محققین حقوق در نظر گرفته است که با رعایت شرایط مندرج در مواد ۵ و ۶ این قانون بتوانند همزمان ولی به طور پاره وقت به امر وکالت نیز بپردازند.

وظایف شغل وکالت:هر وکیلی طبق قانون در زمان انجام امر وکالت از اعمال موارد ذیل منع شده است:

در ابتدا اینکه نمیتواند به طور خصوصی و بدون اطلاع مؤسسه و خارج از مقررات کانون وکلا از موکل پول ، مال یا منافعی را دریافت کند، و یا دریافت هرگونه مال و منفعتی جهت تبانی علیه موکل از طرف دعوی و یا شخص ثالث.

همچنین نمیتواند بر خلاف قوانین و مقررات با قاضی ، دادستان، داور ویا هر فردی که مرتبط با پرونده است ملاقات داشته باشد، اخذ و پرداخت رشوه به قضات ، دادستانها و کلا کارکنان  دستگاه قضایی،  فراهم وگردآوری و ارائه هرگونه مدارک و شواهد غلط و نادرست به طور عمد و عیر عمد که یا تهدید و القای دیگران به ارائه مدارک و شواهد نادرست و یا ممانعت طرف مقابل به ارائه مدارک خود و در انتها تحریک و یا همکاری با احدی از طرفین مبنی بر حل و فصل اختلاف از طرق غیر قانونی که موجب اخلال در نظم عمومی و یا به خطر افتادن امنیت عمومی شود.

در صورت وجود هرگونه سوال و راهنمایی دعاوی خود می توانید به سایت مجله حقوقی آوا به نشانی avalegalmag.ir مراجعه نمایید و از مشاوره حقوقی آنلاین بهره مند شوید، در صورت مشاوره حقوقی حضوری می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت به نشانی avalegal.ir تماس بگیرید و جهت تعیین وقت مشاوره حقوقی با ما تماس حاصل فرمایید.

وکلا و همچنین مؤسسات حقوقی نمیتوانند با بد نام کردن و پرداخت غیر قانونی به اهداف شغلی خود دست پیدا کنند ،مؤسسات حقوقی به غیر از ارائه خدمات حقوقی نمیتوانند هیچگونه فعالیتی دیگر و یا تجارتی داشته باشند ، موکل یحتمل در آینده نخواهد که وکیل وکالت یا نمایندگی وی را ادامه دهد و ممکن است به وکیل دیگر مراجعه نماید.

وکیلی که پرونده ای را پذیرفته باشد نمیتواند بدون دلیل مناسب ارائه خدمات به موکل را متوقف کند.

کانونهای شهری و کانونهای استانی دارای کمیته های انضباطی میباشند که به امور شکایات بر علیه وکلا رسیدگی میکنند.

مجازات ها و تادیبات انضباطی به چهار گروه تقسیم میگردند که عبارتند از هشدار، توبیخ کتبی، تعلیق پروانه و محرومیت از شغل وکالت .  

موسسه حقوقی آوا با بیش از یکصد وکیل پایه یک دادگستری در دادسرای های قوه قضاییه آماده دادرسی به دعوای مربوطه با وکالت تضمینی،خواهد بود.

موسسه ما آوای شماست…

در حال ارسال
نظرات کاربر
۰ (۰ رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *