آیا پدر و مادر، قبل از فوت می توانند اقدام به تقسیم ارثیه کنند؟

آیا پدر و مادر، قبل از فوت می توانند اقدام به تقسیم ارثیه کنند؟

آیا پدر و مادر، قبل از فوت (تقسیم ارث در صورت مجهول بودن تاریخ فوت) می توانند اقدام به تقسیم ارثیه کنند؟ ارثیه زمانی معنا ومفهوم پیدا خواهد کرد که شخصی فوت کند و ما تَرَکی (ارثیه) از وی باقی بماند. بنابراین اگر والدین قبل از فوت اقدام به تعیین سهم برای اولاد نمایند این موضوع در قالب عنوان ارث (وضعیت ارث در مرگهای مجهول و ارث جنین) نمی‌گنجد.

والدین می‌توانند قسمتی یا هر میزان از اموال و املاک خود را به یک یا چند نفر از فرزندانشان یا هر کس دیگری در قالب عقود دیگری مانند:  هِبه (آنچه درباره هبه و شرایط کلی آن باید بدانیم)،صُلح ،هدیه ، فروش یا به اشکال حقوقی (بررسی احکام نظام وظیفه در موسسه حقوقی آوا) دیگری واگذار نمایند.

به همچنین می‌توانند وصیت کنند، که بعد از فوت آنها، قسمتی از اموال را به کسی دیگر غیر از فرزندان آنها واگذار شود. چنانچه در قالب وصیت باشد، این وصیت فقط تا ۳/۱ (یک سوم )کل ارثیه نافذ می باشد، مگر اینکه کلیه ورّاث آن را تنفیذ و تایید نمایند. (والا نسبت به مازاد ۳/۱ وصیت باطل و بلا اثر است).

مطالب بیشتر  وضعیت ارث در مرگهای مجهول و ارث جنین

پدر و مادر می‌توانند ارثیه خود را حتی به غیر از ورثه وصیت نمایند،مثلا برای امور خیریه یا یکی از همسایگان و…

موسسه حقوقی آوا (آوای وحدت آسا ) در حال حاضر یکی از موفق ترین موسسات حقوقی (بررسی شرایط طلاق توسط موسسه حقوقی آوا) همراه با بهترین وکیل (بهترین وکیل) و دقیق ترین مشاوره حقوقی مربوط به دادخواست شما، در بحث رضایتمندی موکلین می باشد.

بنابراین اگر والدین قبل از فوت برای جلوگیری از هر گونه نزاع احتمالی قصد دارند که به یکی از روش‌هایی که گفته شده اقدام نمایند بایستی از طریق ثبت و صدور سند رسمی اقدام کنند. (برای استحکام رابطه حقوقی و جلوگیری از هر گونه طرح دعوا احتمالی).

چنانچه هرگونه سوال و راهنمایی در دعاوی خود دارید، می توانید به سایت موسسه حقوقی آوا به نشانی avalegal.ir مراجعه ،و  جهت کمک و حل دعاوی خود، از مشاوره حقوقی آنلاین بهره مند شوید، در صورت مشاوره حقوقی حضوری (مشاوره حقوقی حضوری) می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و در صورت نیاز و تمایل می توانید جهت اخذ بهترین وکیل (بهترین وکیل تهران) در رسیدگی به پرونده خود در موسسه حقوقی آوا اتخاذ نمایید.

در صورت مشاوره حقوقی حضوری با شماره تلفن های درج شده در سایت با گرفتن وقت قبلی،تماس حاصل نمایید.

مطالب بیشتر  طبقات ارث

موسسه حقوقی آوا با بیش از یکصد وکیل پایه یک دادگستری (https://www.justice.ir/home) با چهار شعبه مستقر در تهران، آماده دادرسی به دعوای مربوطه با وکالت تضمینی،خواهد بود.

وکلای موسسه حقوقی آوا همه روزه به جز روز های تعطیل از ساعت ۹ الی ۱۹ پاسخگوی تمامی سوالات حقوقی (وظایف موسسات حقوقی) شما می باشد.

موسسه ما آوای شماست…

در حال ارسال
نظرات کاربر
۰ (۰ رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *