بررسی حمایت قانون در برابر خشونت خانگی علیه فرزندان در موسسه حقوقی آوا

بررسی حمایت قانون در برابر خشونت خانگی علیه فرزندان در موسسه حقوقی آوا :

 

بررسی حمایت قانون در برابر خشونت خانگی علیه فرزندان در موسسه حقوقی آوا : فرزندان  آینده‌ سازان جامعه می باشند و آموزش و تربیت درست و صحیح آنها موجب می شود تا صحت و سلامتی آن اجتماع درنسل های آتی، تضمین یابد.

به طوری که شخصیت آن ها به هر ترتیبی ساخته شود، جامعه انسانی نیز همان شخصیت را خواهد داشت.

به همین دلیل توجه به نیازها و حمایت از این قشر در مرکز توجه بسیاری از جوامع پیشرفته قرار دارد و نگرانی از آزار و اذیتی که بر کودکان وارد شده، باعث تدوین و اجرای قوانین حمایتی در این خصوص شده است.

 

با بررسی های صورت گرفته توسط موسسه حقوقی آوا به این نتیجه می رسیم که با توجهی به آماری که از چند سال گذشته تا به امروز به دست رسیده است، شاهد اذیت و آزار زیادی در خصوص فرزندان بخصوص به دست والدینشان شده ایم.

 

بررسی حمایت قانون در برابر خشونت خانگی علیه فرزندان در موسسه حقوقی آوا: هر کدام از این والدین با توسط به اشکال گونانونی به تنبیه بدنی فرزند خود پرداخته تا با دیدگاه به طور کاملا نادرست خود بتوانند از این طریق فرزند خود را تربیت و رفتار نامناسب او را اصلاح کنند!

البته واکنش‌ها به تنبیه کودکان متفاوت است و برخی از منابع روایی و قانونی با تفکیک میان تنبیه بدنی کودکان موضعی را اتخاذ می‌کنند که در آن برخی از اقسام تنبیه بدنی کودکان تجویز شده و برخی تلاش کرده‌اند تا ممنوعیت تنبیه کودکان را به‌عنوان پدیده ضد حقوق بشری زیر سوال ببرند وآن را به طورکلی یا جزیی انکار کنند.

 

این درحالی است که در نظامم بین‌المللی حقوق بشر مدت‌هاست که تنبیه بدنی کودکان تحت عناوینی نظیر نقض حقوق کودک، خشونت بر علیه کودکان و نقض حقوق بشر منع و محکوم می‌شود.

با موسسه حقوقی آوا در ادامه این مقاله همراه باشید تا به تحلیل عناوین مجرمانه تنبیه بدنی فرزندان از سوی والدینشان با استناد بر قانون بپردازیم.

 

مطالب بیشتر  نقش موسسه حقوقی در بررسی انتقال اموال مدیون قبل از محکومیت قطعی او

در صورت هرگونه سوال و راهنمایی دعاوی خود می توانید به سایت مجله حقوقی آوا به نشانی http://avalegalmag.ir/ مراجعه نمایید و از مشاوره حقوقی آنلاین  بهره مند شوید، در صورت مشاوره حقوقی حضوری می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و جهت تعیین وقت مشاوره حقوقی با ما تماس حاصل فرمایید.

 

موسسه حقوقی آوا (آوای وحدت آسا ) در حال حاضر یکی از موفق ترین موسسات حقوقی همراه با بهترین وکیل

 و دقیق ترین مشاوره حقوقی مربوط به دادخواست شما، در بحث رضایتمندی موکلین می باشد.

 

مجازات والدین به موجب قانون :

بررسی حمایت قانون در برابر خشونت خانگی علیه فرزندان در موسسه حقوقی آوا :

« کودک‌ آزاری جرم است و حتما نیازی نیست تا شخصی به عنوان شاکی، شکایتی را مطرح کند، و افراد مکلف می باشند به محض دیدن تنبیه کودک، گزارش دهند، اما به نتیجه نرسیدن و طولانی بودن روند رسیدگی به این پرونده‌ها و نبود حمایت از شخص گزارش‌دهنده، باعث شده است که مردم حتی پزشکان خود را درگیر این موضوع نکنند.

 

 یکی از بزرگترین معضلات عدم آگاهی مردم نسبت به قوانینی در این باره می باشد، همچنین از همه مهم تر نبودن قانونی که پزشک را ملزم کند موارد کودک ‌آزاری را به مراجع ذیصلاح گزارش دهد هم از جمه این معضلات محسوب خواهد شد.

 

کمبود چنین قوانینی باعث شده است بسیاری از پزشکان تنها به مداوای کودکان بپردازند و از دخالت در این زمینه خودداری نمایند. این موضوع نشان دهنده خلأ قانونی می باشد که در این راستا نیازمند تشکیل و اجرای قانونی  هستیم که پزشک نیز با احراز اطمینان علاوه بر درمان مصدوم، فرد خاطی را نیز برای برخورد به مرجع قانونی معرفی کند، تا با مرتکب برخورد شود اما این رفتار مسئولانه هنوز قانونی نمی باشد.»

 

مطالب بیشتر  پرداخت ثمن کالا : بررسی شیوه های مختلف پرداخت در تجارت بین الملل

بررسی حمایت قانون در برابر خشونت خانگی علیه فرزندان در موسسه حقوقی آوا :

 در چنین شرایطی انتظار می‌ رود برای بهبود شرایط باید قانونی در نظر گرفت که کودکان را از آزار و اذیت و ضرب تازیانه والدین مصون نگاه داشت. با هر لحظه تأخیر در تصویب قوانین حمایتی در این زمینه شاهد آثار زیانبار تنبیه و شکنجه کودکان و فرار والدین از مجازات خواهیم بود، بنابراین توجه ویژه به این امر اجتناب‌ناپذیر است.

 

در این خصوص به موجب ماده ۲ قانون حمایت از کودک و نوجوانان : هرگونه تربیت و آزار کودکان و نوجوانان که موجب صدمه جسمی، روحی یا اخلاقی به آنان شود و سلامت جسم و روانشان را به مخاطره اندازد، ممنوع است.

 

از دیگر نقاط مثبت این قانون دادن جنبه عمومی به جرم کودک‌آزاری است. به این ترتیب، تعقیب جرایم ارتکابی علیه کودکان و نوجوانان در ماده ۳ و ۴ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بر اساس ماده ۱۱ و ۷۰ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ بر عهده دادستان خواهد بود و این راهی مناسب برای کشاندن جرم کودک‌آزاری از فضای خلوت و خصوصی خانواده‌ها به کل جامعه است.

 

در صورت هرگونه سوال و راهنمایی دعاوی خود می توانید به سایت مجله حقوقی آوا به نشانی http://avalegalmag.ir/ مراجعه نمایید و از مشاوره حقوقی آنلاین بهره مند شوید، در صورت مشاوره حقوقی حضوری می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و جهت تعیین وقت مشاوره حقوقی با ما تماس حاصل فرمایید.

 

بررسی حمایت قانون در برابر خشونت خانگی علیه فرزندان در موسسه حقوقی آوا :  براساس ماده ۷ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، اقدامات تربیتی در چارچوب ماده ۵۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۰ و ماده ۱۱۷۹ قانون مدنی مصوب ۱۳۱۴ از شمول این قانون مستثنی است، به‌عبارت دیگر براساس مواد مذکور تنبیه بدنی و آزار کودک توسط والدین از موارد جرم مستثنی شده و قابل مجازات نیست. 

 

مطالب بیشتر  کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری – رسیدگی به عملیات های ساختمانی بدون پروانه یا خلاف پروانه

در پاسخ به بند آخر ماده ۷ قانون حمایت از کودک و نوجوانان خاطر نشان می سازیم که دقیقا چه تنبیهی شرعی و مجاز است ؟!

 

موسسه حقوقی آوا به موجب قانون در پاسخ به این سوال این چنین بیان می دارد که :

بررسی حمایت قانون در برابر خشونت خانگی علیه فرزندان در موسسه حقوقی آوا : « تنبیه مجاز شرایط خاصی دارد که با در نظر گرفتن آنها می‌بینیم این اصل، یک اصل حکیمانه است، نه شیوه خشونت‌آمیزی برای جبران ناتوانی‌های والدین در تربیت و هدایت کودکان. تنبیه بدنی کودکان پیش از ١٠ سالگی، مجاز نیست و مقدار زدن نیز کاملا محدود است و اگر بیش از آن باشد یا منجر به سرخی، کبودی یا نقص عضو شود، موجبات کیفری  در بر دارد و جایز نیست.»

 

چنانچه هرگونه سوال و راهنمایی در دعاوی خود دارید، می توانید به سایت موسسه حقوقی آوا به نشانی avalegal.ir مراجعه ،و  جهت کمک و حل دعاوی خود، از مشاوره حقوقی آنلاین بهره مند شوید، در صورت مشاوره حقوقی حضوری می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و در صورت نیاز و تمایل می توانید جهت اخذ بهترین وکیل در رسیدگی به پرونده خود در موسسه حقوقی آوا اتخاذ نمایید.

 

در صورت مشاوره حقوقی حضوری با شماره تلفن های درج شده در سایت با گرفتن وقت قبلی،تماس حاصل نمایید.

 

موسسه حقوقی آوا با بیش از یکصد وکیل پایه یک دادگستری با چهار شعبه مستقر در تهران ، آماده دادرسی به دعوای مربوطه با وکالت تضمینی،خواهد بود.

وکلای موسسه حقوقی آوا همه روزه به جز روز های تعطیل از ساعت ۹ الی ۱۹ پاسخگوی تمامی سوالات حقوقی شما می باشد.

 

موسسه ما آوای شماست…

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
۰ (۰ رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *